Domtop

Domy drewniane, z bali, energooszczędne, letniskowe

Firma ”Domtop Zgierz” jest przedsiębiorstwem z wieloletnim doświadczeniem w budowie domów drewnianych zarówno mieszkalnych jak i letniskowych. Wykorzystujemy tradycyjną technologię budowy przy użyciu nowoczesnych sposobów wytwarzania i łączenia elementów.

czytaj więcej... >>

Domy z bali

Polska jest krajem, w którym nadal dominują klasyczne domy murowane. Zauważamy jednak, że domy z bali cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów. Nie ma się co dziwić –  są ekologiczne, a proces budowy trwa nieporównywalnie krócej, niż w przypadku budynku murowanego. Dlaczego warto postawić na konstrukcję drewnianą? Przede wszystkim, w domach z bali panuje przyjemny i korzystny mikroklimat. Ponadto drewno pochłania i oddaje wilgoć – w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Doskonały współczynnik izolacji termicznej domów z bali oznacza, iż w okresie zimowym potrzeba niewiele czasu do pełnego ogrzania budynku.

Domy z bali można urządzić w dowolny sposób!

Nieraz w Internecie można trafić na najróżniejsze mity odnośnie wykończenia i wyposażenia domów z bali. Zapewniamy, że domy z bali można wykończyć dokładnie tak samo, jak murowane! Jeśli pragną Państwo zmienić styl danego pomieszczenia, bez problemów do bali można zamocować płyty KG, płytki lub inne materiały. Domy drewniane ogrzewać można przy użyciu takich samych rozwiązań, jak w przypadku domów murowanych. Piece gazowe, piece na paliwa stałe, kominki z płaszczem wodnym – nie ma absolutnie żadnych ograniczeń. W naszej ofercie znajdą Państwo domy z bali w dwóch wariantach: ocieplonym i nieocieplonym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

a) Dom mieszkalny nieocieplony w konstrukcji z bali płaskich samonośnych gr. 45, 70, 100, 160, 250mm. Ściany zewnętrzne – bal płaski, folia wiatroizolacyjna, konstrukcja szkieletu, pokrycie dachu – blachodachówka, folia wiatroizolacyjna, krokwie bez ocieplenia, pokrycie podłogi deską 28mm, na parterze podłoga bez ocieplenia, na poddaszu ściana kolankowa wysokości 90cm, schody, stolarka okienna typu EURO z szybą zespoloną, pełna stolarka drzwiowa, podziały wewnętrzne zgodne z projektem. Dowóz od Łodzi do 100km – gratis, projekt budowlany i montaż w cenie. Taras zewnętrzny zadaszony do 10m² gratis. Brak impregnacji zewnętrznej.

b) Dom mieszkalny ocieplony w konstrukcji z bali płaskich samonośnych gr. 45, 70, 100, 160, 250mm. Ściany zewnętrzne – bal płaski, folia wiatroizolacyjna, szkielet drewniany wypełniony wełną mineralną gr. 150mm, folia paraizolacyjna, deska wewnętrzna obiciowa gr. 12mm lub zamiennie płyta karton-gips lub OSB, pokrycie dachu – blachodachówka, folia wiatroizolacyjna, krokwie wypełnione wełną 200 mm, folia paroizolacyjna, deska obiciowa 12mm lub karton-gips, pokrycie podłogi deską 28mm, na parterze podłoga z ociepleniem 100mm, na poddaszu ściana kolankowa wysokości 90cm ocieplona wełną 100mm, schody, stolarka okienna typu EURO z szybą zespoloną, pełna stolarka drzwiowa, podziały wewnętrzne zgodne z projektem. Dowóz od Łodzi do 100km. – gratis, projekt budowlany i montaż w cenie. Taras zewnętrzny zadaszony do 10m² gratis. Pełna impregnacja zewnętrzna.

Zapraszamy do obejrzenia naszych niezwykle estetycznych i funkcjonalnych domów z bali.