Domy z bali. Poznaj ich najważniejsze zalety użytkowe

Domy z bali zachwycają nas przede wszystkim swoim wyjątkowym wyglądem. Trzeba jednak pamiętać, że są one popularne nie tylko przez wzgląd na swoje walory wizualne, ale przede wszystkim z uwagi na liczne zalety użytkowe. W tym artykule przedstawimy główne korzyści wynikające z budowy oraz mieszkania w komfortowym domu z bali.

Dlaczego warto mieszkać w domu z bali?


Domy z bali to doskonała alternatywa dla domów murowanych. Chętnie wybierają je miłośnicy przyrody, ekologicznych rozwiązań, tradycyjnych konstrukcji. Tego rodzaju obiekty buduje się stosunkowo szybko, gdyż niektóre projekty z powodzeniem są realizowane nawet w miesiąc.

Większość zalet użytkowych domów z bali wynika z właściwości drewna. Drewno jest materiałem budowlanym o wyjątkowych parametrach termoizolacyjnych. Stosuje się też dodatkowe warstwy izolacyjne, które wzmocnią ten efekt. Dzięki temu taki budynek będzie się bardzo szybko nagrzewał zimą, utrzymując wyższą temperaturę, natomiast latem zapewni domownikom przyjemny mikroklimat. Drewno jest też jednym z najbardziej przyjaznych człowiekowi materiałów, gdyż pochodzi z natury. Drewniane domy wykazują właściwości neutralizujące niekorzystne promieniowanie, tzw. jony dodatnie, które emitowane jest przez urządzenia elektryczne i elektroniczne występujące w pomieszczeniach. Dzięki temu klimat w takich wnętrzach jest znacznie korzystniejszy dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

O czym musisz pamiętać, decydując się na wybudowanie domu z bali


Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że budową domów z bali zajmują się wyłącznie wyspecjalizowane w tej dziedzinie ekipy, które dobrze znają się na takiej technologii, a działa ich na rynku nieco mniej niż standardowych firm budowlanych. To bardzo ważne, aby do budowy takiego domu zatrudnić wykwalifikowanych fachowców, gdyż tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wszystkie zastosowane materiały będą wyróżniać się dobrą jakością, a prace zostaną przeprowadzone na najwyższym poziomie. Jedną z takich firm jest Domtop ze Zgierza koło Łodzi. Jesteśmy producentem domów z drewna i działamy na terenie całego kraju. Oprócz domów z bali zapewniamy też m.in. drewniane domy letniskowe i całoroczne.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że nie wszędzie pasuje oryginalny styl domów z bali. Tego rodzaju konstrukcje doskonale komponują się przede wszystkim w otoczeniu zieleni, na obrzeżach wielkich miast, w dzielnicach willowych, pod lasami itd.