Domtop

Domy drewniane, z bali, energooszczędne, letniskowe

Firma ”Domtop Zgierz” jest przedsiębiorstwem z wieloletnim doświadczeniem w budowie domów drewnianych zarówno mieszkalnych jak i letniskowych. Wykorzystujemy tradycyjną technologię budowy przy użyciu nowoczesnych sposobów wytwarzania i łączenia elementów.

czytaj więcej... >>

Domy szkieletowe – budowa domów energooszczędnych

Polska jest krajem, w którym nadal dominują klasyczne domy murowane. Zauważamy jednak, że domy z bali cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów. Nie ma się co dziwić – są ekologiczne, tanie i atrakcyjne wizualnie. Ponadto budowa domu z bali trwa nieporównywalnie krócej niż w przypadku budynku murowanego.

Dlaczego warto postawić na konstrukcję drewnianą? Przede wszystkim, w domach z bali panuje przyjemny i korzystny mikroklimat. Ponadto drewno pochłania i oddaje wilgoć – w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Doskonały współczynnik izolacji termicznej domów z bali oznacza, iż w okresie zimowym potrzeba niewiele czasu do pełnego ogrzania budynku.

Domy z bali można urządzić w dowolny sposób

W Internecie można trafić na najróżniejsze mity dotycznące wykończenia i wyposażenia domów z bali. Zapewniamy, że można wykończyć je dokładnie tak samo, jak murowane! Jeśli pragną Państwo zmienić styl danego pomieszczenia, bez problemów do bali można zamocować płyty KG, płytki lub inne materiały. Domy drewniane ogrzewać można przy użyciu takich samych rozwiązań jak w przypadku domów murowanych. Piece gazowe, piece na paliwa stałe, kominki z płaszczem wodnym – nie ma absolutnie żadnych ograniczeń. W naszej ofercie znajdą Państwo domy z bali w dwóch wariantach: ocieplonym i nieocieplonym. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Budowa domu szkieletowego

Dzięki nowoczesnym procesom technologicznym budowa domów energooszczędnych w technologii szkieletowej przebiega szybko. Proponujemy Państwu ocieplone domy mieszkalne szkieletowe, a dzięki ogromnemu doświadczeniu wykonujemy je precyzyjnie. W budowie domu szkieletowego wykorzystujemy następujące rozwiązania:

  • płyta OSB 18 mm obłożona z zewnątrz styropianem o gr. 100 mm z zaciągniętym tynkiem mineralnym, od wewnątrz folia wiatroizolacyjna,
  • szkielet drewniany wypełniony wełną mineralną gr.  150 mm, folia paroizolacyjna,
  • deska wewnętrzna obiciowa gr. 12 mm lub zamiennie płyta karton-gips,
  • pokrycie podłóg deską gr.  28 mm – na parterze podłoga ocieplona,
  • pokrycie dachu – blachodachówka, folia wiatroizolacyjna,
  • wypełnienie krokwi wełną mineralną 150 mm, folia paroizolacyjna, deska obiciowa 12 mm,
  • na poddaszu ściana kolankowa wysokości 90 cm ocieplona wełną 150 mm,
  • schody, stolarka okienna typu EURO z szybą zespoloną, pełna stolarka drzwiowa,
  • podziały wewnętrzne zgodne z projektem.

Naszym Klientom zapewniamy darmowy dowóz na terenie Łodzi oraz w odległości 100 km od niej. Projekt budowlany i montaż zawarte są w cenie zlecenia. Wyposażamy również domek w taras zewnętrzny – w przypadku powierzchni tarasu do 10m² gratis.

Jeśli są Państwo zainteresowani domami szkieletowymi i tym samym dużą oszczędnością środków przeznaczonych na ocieplenie domu, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Zajmujemy się budową energooszczędnych domów szkieletowych nie tylko w Łodzi i okolicach, ale też na terenie całego kraju.